Oboreni rekordi na četvrtoj trci “Trail race Kopaonik”

Kopaonik

Preko 400 učesnika iz gotovo cele Srbije, ali i inostranstva, uživalo je trčeći trail stazama u okviru tradicionalne trke “Trail race Kopaonik” koju je na terenima NP Kopaonik uspešno organizovalo sportsko udruženje “Na sve strane”.

Start trke je kao i prethodnih godina bio u krugu turističkog kompleksa Konaci odakle su učesnici krenuli put staza koje su u zavisnosti od dužina išle različitim putevima. Kraća, staza “7k Kopaonika” išla je put Crvenih bara i kasnije pored Markovog kamena te su takmičari imali prilike i da uživaju u ovom jednistvenom lokalitetu Kopaonika.

Konkurencija je bila jaka, a među učesnicima u ženskoj konkurenciji prvo mesto osvojila je Zoja Georgijev sa vremenom od 41min i 16 sec, drugo mesto pripalo je Sandri Uzelac (42:41), a treće mesto osvojila je Helena Milijić iz AK Mladost Zaječar (45:06).

Uzbudljivo je bilo i u muškoj konkurenciji gde je pobedu odneo Srđan Mate iz Beogradskog atletskog kluba koji je stazu prešao za izuzetnih 32minuta i 21sekunde. Nekoliko minuta kasnije stigao je i Pavle Varinac u vremenu od 34 minuta i 03 sekunde, a treće mesto pripalo je Ivanu Dlačiću (35:37).

Na istoj stazi održale su se i timske trke i to trka parova (trči se u timu koji čine dva učesnika) i ”vip trail race business” trka koja je okupila blizu 30 kompanijskih timova.

U regularnoj trci parova prvo mesto osvojili su Nikola Ljumović i Aleksandar Krstić (tim Rossi 46), drugo mesto osvojili su Dragomir Ristanović i Ivanka Živković (tim OAK Beograd), dok je treće mesto pripalo timu iz Velike Britanije (NEIL4BC), Neil i Oliver Howie-u.

Kod kompanija vodila se žestoka borba, a prvoplasiani tim bio je tim JP Puteva Srbije koji su činili naš proslavljeni maratonac Kristijan Stošić i Miloš Dajevič. Drugo mesto osvojio je tim ARN International (Slobodan Ivković, Siniša Savić), a treće mesto tim “Struktor Ješić” (Boban Lukić i Aleksandar Božović).

Staza duga 15kilometara, poznata kao ”15k Kopaonika” vodila je učesnike put Jarma, da bi dalje, preko Mekih presedla, produžila u Jankove bare i kasnije do cilja.

U ženskoj konkurenciji prvo mesto pripalo je elitnoj takmičarki Dragomir Liliana Marii iz Rumunije (1:11:31), drugo Bugarskoj takmičarki Kristini Ivanovoj (1:14:30) dok je trećeplasirana bila prošlogodišnja pobednica Katarina Pohlod (1:21:40)

U muškoj konkurenciji dominirali su domaći takmičari te je tako prvo mesto zauzeo Đuro Borbelj – Ak Apatin (1:03:12), drugo Miroslav Marković – Ak Smederevo (1:07:08), a treće Miloš Krstić – Ak Leposavić (1:09:02).

Ovogodišnje pobednike organizator je nagradio sa izuzetno vrednim nagradama te su se pored novčanih sredstava delile i nagrade sponozora kao što su sada već poznati trotineti koje je obezbedio generalni sponzor vip mobile, ali i jako vredne robne nagrade koje je obezbedio Thule. Pobednici u vip trail race business trci osvojili su Samsung Galaxy telefone i satove koje je je obezbedio vip mobile.

Sama trka je mogla da se prati i live iz samih Konaka gde je u vip zoni bio postavljen LED ekran putem kojeg su deljeni videi sa staze koji su se prenosili putem vip 4g mreže.

Tu dobrom druženju nije bio kraj, jer je u popodnevnim časovima bila organizovana i jedinstvena dečija trka ”vip trail race kids” u kojoj su se mališani starosti od 2 do 12 godina trčali na tail podlozi u okviru Doline sportova, a za kraj dana organizovana je i nagradna lutrija gde su oni najsrećniji otišli kući sa vrednim nagradama.

Velika zahvalnost na pomoći prilikom organizacije ovog jedinstvenog sportskog događaja na Kopaoniku koji privlači veliki broj učesnika svake godine, ide generalnom sponzoru trke “vip mobile”, Red bull-u, kompaniji IDEA, Imleku, Gopro-u, Grand motors-u, MG Miveli, ostalim sponzorima i naravno svim partnerima na Kopaoniku bez kojih organizovanje ne bi bilo moguće, a pogotovo Nacionalnom parku Kopaonik, JP Skijališta Srbije, Opštini Raška, Brus i hotelijerima MK resort i Hotel Putnik.

Naredno druženje sportista u okviru trail race Kopaonik manifestacije zakazano je za kraj jula 2020. godine.