Kopaonik Sky Trail

Druga sezona ‘skyrunning’ lige Srbije zvanično je otvorena na Kopaoniku jedinstvenom trkom na najtežim stazama za skijanje.

Kopaonik Sky Trail okupio je preko 100 takmičara iz Srbije i regiona, na snežnoj stazi gde se trčalo 15,2 kilometara uz 1.800 metara uspona.

Vremenski limit od četiri sata i početak rada skijališta, označili su kraj trke, koju je do tada uspelo da završi ukupno 80 ljudi sa overenih sedam punktova na stazi.

Najbrži Kristijan Stošić na cilj je stigao posle jednog sata i 56 minuta, dok je prvoj dami u cilju Sofiji Arapović bilo potrebno dva sata i 50 minuta.

Drugo mesto u muškoj konkurenciji zauzeo je domaći takmičar Dušan Bazić, a treće Marjan Bonev iz Makedonije. Marina Nikolić bila je druga kod žena, ispred Nevene Rajković.

Posebno značajan rezultat ostvario je najmlađi takmičar na trci Aleksa Dragojlović iz Valjeva, koji je sa 13 godina uspeo da završi trku i na cilj stigne u okviru predviđenog limita.